Pune, Maharashtra
GST No. 27AACCH5231M1ZH
Call 0794935962793% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Size/diameter | 10mm |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
View Complete details





Product Brochure
| Size/diameter | 10mm |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Grade | 16mncr5 |
| Form | Bars |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 11.2 mm |
| Material | ss |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Length | 3 m |
| Thickness | 6 mm |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Industrial |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Form | Bars |
| Usage/Application | Industries |
| Material | SS |
| Brand | Hindustan Ferro |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Grade | Fe 500D |
| Diameter | 10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material grade | MS 1008 |
| Size | 11.1mm |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Diameter | 10 mm |
| Grade | Fe 500D |
| Country of Origin | Made in India |
| Usgae | Industrial |
View Complete details






Product Brochure
| Thickness | 12 mm |
| Shape | Flat |
| Material Grade | ss |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details

View Complete details