Pune, Maharashtra
GST No. 27AACCH5231M1ZH
Call 0794935962793% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Thickness | 16 mm |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Single Piece Lengh | 6 meter |
| Shape | Round |
| Size | 4 inch |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Material | Mild Steel |
| Size | 11 mm |
| Material Grade | EN19/4140 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Thickness | 6 mm |
| Shape | Round |
| Steel Grade | EN 8 |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 3 m |
| Single Piece Lengh | 6 meter |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Type | OHNS STEEL FLATS |
| Usage/Application | TOOLS /DIE MAKING |
| Finishing Type | ROLLED |
| Color | BLACK |
| Material | MATERIAL FOR DIES AND TOOLS & FIXTURES |
| Shape | RECTANGULAR |
| Material Grade | O.H.N.S. |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Grade | 20mncr5 |
| Form | Bars |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | ss |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Shape | Round |
| Thickness | 6 mm |
| Steel Grade | EN 8 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Length | 9 m |
| Single Piece Lengh | 6 meter |
View Complete details



Product Brochure
| Material Grade | EN 8 |
| Usage/Application | FASTNERS/AUTO PARTS MANUFACTURING |
| Single Piece Length | 3-6 MTR |
| Size | 8 MM TO 75 MM |
| Shape | HEX |
| Material | EN1A NL/EN1A LEADED 12L14 |
View Complete details