Pune, Maharashtra
GST No. 27AACCH5231M1ZH
Call 0794935962793% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Thickness | 3 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Hindustan ferro |
| Usage | Industrial |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Kilogram |
| Size | 25X6 TO 300X100 |
| Material | Aluminum Flat Bar |
| Shape | FLATS/ROUNDS/SQURE |
| Material Grade | HE-9/HE-15/HE30 |
View Complete details




Product Brochure
| Thickness | 3 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Industrial |
| Brand | Hindustab ferro |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Kilogram |
| Grade | Aluminium |
| Thickness | 6 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Plate, Coil |
| Surface Treatment | Coated |
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Brand | Hindustan Ferrp Alloy |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Kilogram |
| Grade | Aluminium |
| Color | ALUMINIUM |
| Material | Aluminium |
| Material Grade | HE-9/HE15/HE30/ |
| Size | 8 MM TO 300 MM |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Shape | ROUND/HEX/SQUARE/PIPE |
View Complete details

| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details

| Thickness | 2 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | ss |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details

View Complete details