Pune, Maharashtra
GST No. 27AACCH5231M1ZH
Call 0794935962793% Response Rate
Send Enquiry





Product Brochure
| Shape | Round, HEX,SQUARE |
| Size | 10mm |
| Thickness/Diameter | 4 MM TO 200 MM |
| Material Grade | 1010/1008/1015/1020/EN3A/B/C |
| Usage/Application | AUTO PARTS MANUFACTURING/FASTNERS |
| Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Bright /BLACK |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Thickness | 12 mm |
| Material Grade | EN1A leaded steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Size: | 11 mm, 11.1 mm, 11.2 mm, 11.3 mm, 11.4 |
| material : | free cutting steel |
View Complete details