Pune, Maharashtra
GST No. 27AACCH5231M1ZH
Call 0794935962793% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 500 Kilogram |
| Thickness | 2 inch |
| Diameter | 6 mm |
| Single Piece Length | 3- 6 Mtr |
| Brand | Hindustan |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Material | Steel |
| Length | 6 m-15 m |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Usage/Application | Construction |
| Thickness | 12 mm |
| Material Grade | EN8D |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 500 Kilogram |
| Thickness | 6 mm |
| Single Piece Lengh | 6 meter |
| Brand | Hindustan |
| Surface Finish | Bright |
| Application | Construction |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Material | Stainless Steel |
| Delivery Details | 0-2 days |
| Finishing | Galvanized |
View Complete details